Kas tad īsti ir Twitter?

Oficiāli Twitter ir sociālais tīkls jeb precīzāk – mikroblogošanas platforma. Saprotamākā valodā to var nosaukt par miniatūru interneta dienasgrāmata, kur vienā ierakstā (angl. tweet) varat izteikties 140 simbolu garumā. To, savukārt, izlasīs vai nu nejaušie garāmgājēji vai arī draugi un paziņas, kas jums seko.

Pēdējā laikā Twitter ir kļuvis par nozīmīgu mārketinga instrumentu, kā arī bieži tas kalpo kā jaunumu izplatīšanas rīks. Tāpat tas sevi pozicionē kā lielisks komunikāciju rīks, kas var palīdzēt gan darbā, gan izklaidē.

Kā tas viss darbojas?

Daudzi interneta lietotāji izveido savus Twitter profilus un vienkārši sāk rakstīt. Raksta par savām ikdienas gaitām, jaunumiem ko tie uzzina, interesantajām vai ne tik interesantajām lietām, ko redz ikdienā vai jeb ko citu, kas ienāk prātā vai piesaista to uzmanību.

LinkShare_468x60v1

Lai uzsāktu savu Twitter lietotāja karjeru, patiesībā, nav jāizdara nekas sarežģīts:

  1. jādodas uz twitter.com;
  2. jāreģistrējas;
  3. jāsāk tvītot jeb čivināt;
  4. ja vēlaties, lai Jūs var vieglāk atrast citi Latvijas twītotāji – reģistrējies pie mums un iegūstiet unikālu adresi twitter.lv/tavs_vards (piemēram, twitter.lv/digiblink), ar kuras palīdzību varēsiet viegli pārsūtīt lietotājus uz savu Twitter profilu.

Vienas ziņas jeb tvīta (angl. tweet) garums ir 140 simboli. Ziņas var adresēt arī kādam konkrētam lietotājam gan privāti (izmantojot tiešo ziņojumu – angl. direct message), gan publiski (izmantojot @lietotajvards norādi ziņojuma sākumā). Tāpat varat iekļaut savos ziņojumos saites uz citām interneta lapām, fotogrāfijām, video vai citiem resursiem, kā arī atkārtoti izziņot (angl. retweet) interesantākās Jūsu draugu ierakstītās ziņas. Saviem ziņojumiem vari pievienot arī tendenci (angl. trend) formā #tendence. Ja pietiekoši daudz lietotāju lieto vienu tendenci, tas nokļūst TOP 10.

Šī brīža pasaules tendences:

Nākošais solis pēc reģistrācijas – uzmeklēt savus draugus, kas arī ir reģistrējušies Twitter. Varat arī sameklēt tēmas un tendences, kas Jūs interesē un redzēt, kas par tām runā. Kad esat atraduši cilvēkus, kuri runā par Jūs interesējošām tēmām, tad varat pieteikties tiem par sekotāju, kā rezultātā ieejot savā Twitter profilā uzreiz varat redzēt ziņojumus, ko šie cilvēki ierakstījuši.

Kopsavilkums

Varētu jautāt, kas tad tur tik interesants? Sākumā varbūt tā neliekas, taču uzsākot lietot Twitter un sekojot pareizajiem cilvēkiem, mēs vienmēr varam uzzināt jaunākās, karstākās un svaigākās ziņas, svarīgu informāciju, izklaidējošu informāciju, varam uzdot jautājumu un gūt uz to atbildes. Daudziem uzņēmumiem visā pasaulē Twitter kalpo arī kā mārketinga instruments komunikācijai ar saviem klientiem.